Bowling

Ceník

Cena 1 hodiny bowlingu 300,- Kč
Půjčení bowlingové obuvy á 10,- Kč / pár

Ceny jsou včetně 15% DPH

Otevírací doba

Dočasně zavřeno

Archiv Ligy a Turnajů

Kompletní historie bowlingové ligy a turnajů z let 2015 – 2020
stahujte zde (soubory PDF a JPG, komprimováno do ZIP).

Historie Bowlingu

Kuželky byly původně součástí náboženského obřadu v období okolo 300 našeho letopočtu (komu se kuželky podařilo srazit, byl prý dobré povahy).

V období středověku se hra rozšířila a v Anglii byla dokonce ve 14. století zakázaná, aby nerozptylovala muže od trénincích v boji. Díky zámořským objevům byla hra „dovezena“ do Ameriky, kde rychle rostla její popularita. Roku 1841 byl v Connecticutu vydán zákon, který zařadil kuželky mezi zakázané hazardní hry Tento krok vedl hráče k přidání jedné kuželky (10 místo 9) upravení jejich rozměru a rozestavění, hmornosti koule a na se začaly pokládat parkety à přejmenování na BOWLING První pravidla hry byla vydána v roce 1895, kdy se hra přesunula z venku do krytých budov 1905 byla vyvinuta první bowlingová koule z pryže, do té doby byly dřevěné.

První mistrovství světa amatérů se uskutečnilo v roce 1923 V roce 1951 byl v USA poprvé instalován automatický zvedač a stavěč kuželek Z Ameriky se tento sport rozšířil do celého světa (odhadem ho hraje 100 milionů lidí z více než 90 zemí).